Složení těla a další tělesná diagnostika

Patentovaná technologie DSM BIA a DSMF BIA vám umožňuje přesné měření bez ohledu na pohlaví, věk, nemoc nebo etnický původ. Naše technologie nevyužívá, tak jako jiná BIA zařízení, empirický odhad. Díky přístrojům InBody můžete mít jasný přehled o tom, kde konkrétně jste zredukovali tělesný tuk nebo jste nabrali svalovou hmotu.

Vyzkoušejte měření
na přístroji InBody

Přístroj InBody využívá 6712 pracovišť po celém světě

Najděte nejbližší pracoviště

Chcete měření
poskytovat?

Kvalita bez kompromisů a profesionální výsledky.

Naše produkty

Kdo jsme? Jsme InBody!
Představení společnosti InBody.

Na začátku 90. let zakladatel a generální ředitel naší společnosti InBody, Dr. Kichul Cha rozpoznal, že dostupná BIA zařízení mají omezené funkce a jejich výsledky jsou zavádějící. Často byly nepřesné a z lékařského hlediska nepoužitelné. Navrhl tedy něco lepšího.

Společnost InBody vznikla v roce 1996. O dva roky později se zrodilo první zařízení InBody. Dnes se společnost InBody rozrostla z malého biotechnologického startupu v Jižní Koreji na nadnárodní korporaci s pobočkami a distributory ve více než 80 zemích. Naši zákazníci nám důvěřují v poskytování přesných a užitečných údajů ohledně složení těla jejich klientů, protože vědí, že InBody spojuje pohodlí, přesnost a reprodukovatelnost do jednoho snadno použitelného zařízení.

Složení těla
Z čeho vlastně jsme?

Lidský organismus se skládá z beztukové tělesné hmoty (FFM), která je tvořena vodou, minerálními látkami a svalovou hmotou (proteiny). Druhou složkou je tuková hmota, kterou můžeme lokalizovat v podkožní, útrobní (viscerální) a v nitrosvalové tkáni, přičemž nejvíce tuku se ukládá v podkoží.

U zdravých dospělých osob můžeme procentuální zastoupení jednotlivých složek těla považovat za konstantní. S přibývajícím věkem roste podíl tukové hmoty a klesá podíl vody v těle. Významné rozdíly ve složení těla jsou také v rámci pohlaví, kdy ženy mají vyšší obsah tuku než muži. 

Příprava na měření
Průvodce pro získání správného výsledku.

Pro vypovídající výsledky musíme dbát na správnou přípravu před měřením. Vzhledem k tomu, že přístroje InBody pracují metodou DSM-BIA (metoda přímé segmentální multifrekvenční bioelektrické impedanční analýzy), jejíž princip je založen na měření elektrického odporu jednotlivých tkání lidského těla, tak je potřeba dodržet následující podmínky před měřením. Zde jsou uvedeny ty nejdůležitější.

BIA technologie a interpretace pro ženy.
Mnoho informací ohledně vašeho zdraví.

Přístroje InBody dokáží změřit spoustu tělesných parametrů. Nejdůležitější z nich je množství kosterních svalů, tělesného tuku, minerálních látek a množství tělesné vody. Množství svalové hmoty a tuku poté jsou také změřeny v jednotlivých tělesných segmentech (levá paže, pravá paže, trup, levá noha, pravá noha).

Optimální množství všech parametrů je stanoveno buď referenčními hodnotami v závorce za naměřenou hodnotou, nebo procentuálním vyjádřením, kde 100 % označuje ideální hodnotu. Obě tato měřítka jsou stanovena dle WHO pro konkrétního jedince, podle výšky, věku a pohlaví.

Prémiové modely InBody (InBody 770, InBody 970, InBody S10 a BWA) dokáží měřit i tzv. fázový úhel buněk, jehož hodnota poukazuje na celkový stav jedince. Fázový úhel by měl minimálně dosahovat hodnoty 5.

 

BIA technologie a interpretace pro může.
Mnoho informací ohledně vašeho zdraví.

Přístroje InBody dokáží změřit spoustu tělesných parametrů. Nejdůležitější z nich je množství kosterních svalů, tělesného tuku, minerálních látek a množství tělesné vody. Množství svalové hmoty a tuku poté jsou také změřeny v jednotlivých tělesných segmentech (levá paže, pravá paže, trup, levá noha, pravá noha).

Optimální množství všech parametrů je stanoveno buď referenčními hodnotami v závorce za naměřenou hodnotou, nebo procentuálním vyjádřením, kde 100 % označuje ideální hodnotu. Obě tato měřítka jsou stanovena dle WHO pro konkrétního jedince, podle výšky, věku a pohlaví.

Prémiové modely InBody (InBody 770, InBody 970, InBody S10 a BWA) dokáží měřit i tzv. fázový úhel buněk, jehož hodnota poukazuje na celkový stav jedince. Fázový úhel by měl minimálně dosahovat hodnoty 5.

Jak získat výsledek z InBody770?
Správný postup pro získání výsledku.

Pro získání přesných výsledků z InBody770 platí totožná pravidla jako u všech ostatních modelů InBody. Po dodržení všech podmínek (viz popisek u videa výše), je dále důležité mít čisté dlaně a chodidla (např. před měřením nepoužívat mastné krémy). V případě suché pokožky můžeme pokožku, která bude v kontaktu s elektrodou jemně navlhčit, abychom zabezpečili optimální vodivost.

Dále je důležité zaujmout při měření správnou pozici těla.

Postavíme se na nášlapnou desku a srovnáme chodidla přesně na plochu nožních elektrod. Po ustálení hmotnosti chytneme do rukou madla, přičemž palce umístíme na horní oválné elektrody a ostatní prsty obejmou elektrody na spodní části madla.

Poté paže upažíme od těla tak, aby se nedotýkaly trupu. Zároveň kontrolujeme, zda se nohy vzájemně nedotýkají v tříslech. Pokud by se pokožka obou nohou vzájemně dotýkala, je dobré použít nějaký elektrický izolant, např. list papíru. Vzájemný dotyk, jak nohou, tak paží s trupem těla může mít za následek zkreslení výsledků. Tuto pozici těla udržujeme po celou dobu měření (než se na displeji InBody nezobrazí 100 %).

InBody Spotlight
Christopher Kist of Cincinnati Children's Hospital

Christopher Kist je opravdovým zákazníkem InBody a nedostal zaplaceno za jeho hodnocení.


Vezměte prosím na vědomí, že vyjádřená prohlášení a názory patří výhradně jednotlivcům, kteří je vyjádřili, pokud není uvedeno jinak. Kopírování nebo další přenos tohoto videa není povolen a bude předmětem občanskoprávních a trestněprávních škod/žalob.

Bazální metabolismus
určuje, zda budeme či nebudeme zhazovat přebytečná kila

Bazální metabolismus (BMR) je definován jako minimální množství energie potřebné k zachování základních životních funkcí. Kalorický příjem, dokonce i v rámci redukce hmotnosti, by rozhodně neměl být nižší než hodnota BMR.

Tuto energii využívá nejvíce náš mozek, srdce, plíce a dále pak další naše vnitřní orgány, svaly a kůže. Zda máte optimální nebo pomalý metabolismus odhalíte i pomocí přístroje InBody. Většina lidí vůbec netuší, že právě zpomalený bazální metabolismus může být jednou z příčin obezity či nadváhy. Hodnota bazálního metabolismu není konstantní celý život, snižuje se s věkem a se ztrátou svalové hmoty. Naopak se zvyšuje kardiorespiračním cvičením a s nárůstem svalové hmoty. Nemoc, konzumované jídlo a nápoje, teplota prostředí a množství stresu mohou ovlivnit náš bazální metabolismus, a tedy i naši tělesnou hmotnost.

Retence vody
Zadržování vody může vést až k otokům

Voda tvoří více než polovinu hmotnosti dospělého člověka. Její obsah se mění s věkem a je závislý na pohlaví.  U dospělých a zdravých mužů je to cca 60-65%, u žen může kvůli postupnému zvětšování tukového podílu klesnout podíl vody na 55%. Čím je tedy více tukové tkáně, tím menší podíl tělesné hmotnosti připadá na vodu. Voda výrazně ovlivňuje naši hmotnost, u dospělých lidí se může kvůli zadržování vody zvýšit tělesné hmotnost až o 3 kg, aniž by došlo v viditelným a hmatatelným otokům. Nejčastějšími "režimovými" chybami, které mohou způsobit zbytečné zadržování tělesné vody, jsou nedostatečný pitný režim, nadměrná konzumace sladkých a slaných potravin, příliš časté pití kávy a alkoholu a také nedostatek pohybu.

Vitamin D
Sluneční záření nestačí

Přístroje InBody vám dokážou změřit celkové minerální látky, navíc dokážou rozlišit minerální látky vázané v kostech. Tohle je velmi užitečné například u malých sportovců, kde se často vyskytuje nízká kostní hustota nebo nedostačenou aktivní svalovou hmota. Měli bychom tedy dbát na stravu bohatou na vitamín D a vápník. Vitamin D pomáhá organizmu vstřebávat vápník ze střev, proto je důležitý pro zdraví kostí. Zdrojem jsou zejména tučné ryby (sardinky, tuňák, losos), také vejce, játra či mléčný tuk. Vitamin D také částečně přijímáme slunečním zářením. Nedostatek vitaminu D může v dětském věku způsobit křivici, jehož následky jsou křehkost, lámavost a deformace kostí. U dospělých vede nedostatek vitamínu D k onemocnění zvanému osteomalacie. Kosti se stávají křehké a lámavé kvůli nedostatečnému ukládání vápníku do kosti. Nedostatečné ukládání vápníku způsobuje jejich demineralizaci.

Vzdělávací, zdravotní a vědecká pracoviště, která pro svou práci využívají profesionální přístroje InBody

Zobrazit všechna pracoviště

Aplikační centrum BALUO

U Letiště 847/30,

779 00 Olomouc

Centrum Cambridge Diet – Hana Borkovcová

BRNO-AZ TOWER (2.NP atrium)

Pražákova 1008/69

639 00 Brno – Štýřice

Bomton Power Concept

Václavské náměstí 43

Praha

Balance Club Brumlovky

Vyskočilova 2/1100

140 00 Praha 4

PETRA CLINIC PRAHA

Pasáž Světozor (Palác Ligna)

Vodičkova 791/39

110 00 Praha 1

Nutriční poradna FitBee Praha

Sokolovská 445/212

18000 Praha 8 Libeň

Slovenská poĺnohospodárská univerzita v Nitre

Tr. Andreja Hlinku 2,

949 76, Nitra

Medinea s.r.o. - Poradňa zdravého životného štýlu - InBody 720

Martinengova 28,

811 02, Bratislava

Jesseniova lekarska fakulta UK - Univerzita Komenského

L. Novomeského 9,

036 01 Martin

VOLKSWAGEN SLOVAKIA, a.s.

J. Jonáša 1,

843 02, Bratislava

Fakultní nemocnice Brno

Jihlavská 20,

625 00, Brno

Fakulta športu PU v Prešove

Ul. 17 novembra č. 13,

080 01, Prešov

Univerzita Komenského v Bratislave LEKÁRSKA FAKULTA

Spitalska 24,

813 72, Bratislava

Univerzita Obrany Fakulta vojenského zdravotnictví

Třebešská 1575,

500 01, Hradec Králové

Lázně Dolní Lipová

Lipová-lázně 248

Katedra antropologie a zdravovědy - UNIVERZITA PALACKÉHO V OLOMOUCI

Žižkovo nám. 5

Olomouc

Spa hotel St.Joseph ROYAL REGENT

Zahradní 7,

360 01, Karlovy Vary

Resort Svatá Kateřina

Svatá Kateřina 327,

394 64, Počátky

Fakulta tělesné kultury - UNIVERZITA PALACKÉHO V OLOMOUCI

tř. Míru 111,

Olomouc

OB klinika a.s. - Centrum pro léčbu obezity a metabolických poruch

Pod Krejcárkem 975,

130 00, Praha

Univerzita Karlova v Praze - Fakulta tělesné výchovy a sportu

José Martího 31,

162 52, Praha

Masarykova univerzita - Ústav preventivního lékařství LF MU

Kamenice 5

625 00 Brno

ASC Dukla Praha

Pod Juliskou 1,

160 41 Praha 6 – Dejvice

SLOVAK UNIVERSITY OF AGRICULTURE IN NITRA

SLOVAK UNIVERSITY OF AGRICULTURE IN NITRA

FACULTY OF AGROBIOLOGY AND FOOD RESOURCES

Trieda Andreja Hlinku 2

949 76 Nitra

Slovak Republic